Muzeum Historii Polski

Wystawa organizowana przez Muzeum Historii Polski. Można ją było oglądać w dniach 11.11.2008 - 1.03.2009 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Muzeum Historii Polski dziękuje Zarządowi Spółki Tramwaje Warszawskie za bezpłatne wypożyczenie tramwaju w dniach 27 i 28 lutego na promocję finisażu wystawy: Dwudziestolecie. Oblicza Nowoczesności. Dziękujemy także członkom Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej za prowadzenie tramwaju jako wolonatiusze.organizator


współorganizator

sponsor wystawy

więcej...

Dzień Atrakcji 1 marca 2009 r.

Dniem Atrakcji kończymy wystawę Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności. Do dzisiaj wystawę odwiedziło już ok. 40 000 osób!

Program:

11:00 – 14:00 – Reporter prasy codziennej – w świecie przedwojennej prasy. Prowadzenie: Jan Daniel Artymowski i Sławomir Szczocki.

godz. 11:00 – Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem. Zajęcia literackie dla dzieci w wieku od 
3 do 6 lat, połączone z zajęciami plastycznymi i wizytą na wystawie w „pokoju dziecięcym” i Bibliotece Królewskiej. Prowadzenie: Maria Reif i Agnieszka Wardak. Spotkanie w Sieni Wielkiej.

godz. 11:00 i 12:00 – Stara i nowa sztuka. Zajęcia plastyczne dla dzieci od 7 do 12 lat. Prowadzenie: Dorota i Sławomir Szczoccy. Spotkanie w Sieni Wielkiej.

godz. 11:00 i 13:00 – Z wizytą u pana prezydenta. Zamek lat międzywojennych. Oprowadzenie po ekspozycji Zamku i wystawie przez Sławomira Kosima. Spotkanie 
w Sieni Wielkiej.

godz. 12:00 – O czym marzy dziewczyna? Kobieta i miłość w literaturze międzywojennej. Spotkanie literackie, prowadzone przez dr Katarzynę Buczek. Prezentacja tekstów: Barbara i Jacek Bursztynowiczowie. Café Zamek. Wstęp na podstawie bonu konsumpcyjnego w cenie 15 zł.

godz. 12:00 – Zabawki z okresu międzywojennego Koziołek Matołek. Wykład Witolda Tchórzewskiego. Sala Kinowa.

godz. 12:30 – Oprowadzanie po wystawie przez jej komisarzy z Muzeum Historii Polski: Monikę Matwiejczuk i Annę Kosińską oraz Łukasza Kubackiego. Spotkanie w Sieni Wielkiej.

godz. 14:00 – Szalone lata dwudzieste, lata trzydzieste… Program artystyczny, pokaz 
i prelekcja na temat najbardziej lubianych i popularnych tańców towarzyskich okresu międzywojennego (walc, fokstrot, charleston, rumba, cha-cha, tango). Wykonanie: Balet Dworski Cracovia Danza pod kierownictwem dr Romany Agnel. Sala Koncertowa. Wejście na podstawie biletu wstępu na wystawę.

godz. 16:00 – Tere fere Cafe. W programie muzyczno-literackim piosenki: Mariana Hemara, Ludwika Sempolińskiego, Kazimierza Krukowskiego (Lopka), Jerzego Jurandota, a także wywiady z przedwojennymi artystami i inne ciekawostki z „Kuriera Porannego” (rocznik 1935 i 1938) w wykonaniu aktorów Teatru Atlantis. Café Zamek. Wstęp na podstawie bonu konsumpcyjnego w cenie 15 zł

Bezpłatne zaproszenia na wyżej wymienione spotkania będzie można odbierać od 
23 lutego br. w godz. od 11:00 do 15:00 w Punkcie Informacji Zamku Królewskiego, 
tel. 022 35 55 170. Uwaga! Na podstawie jednego zaproszenia, w zajęciach przeznaczonych dla dzieci uczestniczyć także może jeden opiekun. Wejściówki te upoważniają również do zwiedzenia wystawy.

Uwaga! Liczba zaproszeń ograniczona!

Bilety na zwiedzanie wystawy w cenie promocyjnej5 zł. dostępne w kasie Zamku 
w dniu zwiedzania od godz. 10:50. Wystawa czynna w godz. 11:00 - 18:00. Ostatnie wejście 
– godz. 16:30.logo Muzeum Historii Polski
Copyright (c) 2008 Muzeum Historii Polski & (c) Fortepresse & (c) A. Żebrowski. Zdjęcia na wystawie pochodzą ze zbiorów NAC